Новости » Jaunais Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Ričards Mūns Daugavpilī

Jaunais Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Ričards Mūns Daugavpilī18/09/07

Ričards Mūns Daugavpili apmeklēja 18. septembrī. Tā ir pirmā vizīte ārpus Rīgas un zīmīgi, ka vēstnieks izvēlējās Daugavpili. R. Mūns amatā nomainīja Ianu Bondu, kurš bija ļoti biežs viesis Daugavpilī. R. Mūns Latvijā sāka darbu augustā. Daugavpilī Lielbritānijas vēstnieks apmeklēja muzeju, iepazinās ar pilsētu, apskatīja Daugavpils cietoksni. Notika tikšanās ar Daugavpils Domes vadību.

Sarunas laikā ar mēru Ritu Strodi tika skartas tēmas par lidostas projektu, cietokšņa attīstību. Vēstnieks, runājot par M.Rotko centra projektu, uzsvēra, ka tas ir ārkārtīgi interesants projekts un pilsētai šajā jomā ir lielas iespējas. R. Strode pastāstīja, ka pilsēta vairs necer uz palīdzību no malas, tāpēc pašvaldība gatava uzņemties šī centra izveides finansēšanu, jo Daugavpilij šis projekts dos milzīgu stimulu tūrisma attīstībai.

Vēstnieks interesējās par to, ko pašvaldība uzskata par nopietnākajiem balstiem. Strodes kundze atbildēja, ka galvenais valis ir loģistika, jo to nosaka ģeogrāfiskais stāvoklis. Liela loma būs arī tūrismam. R. Strode skaidroja, ka Daugavpils sevi piesaka kā starptautiska reģiona centru.

Vēstnieks interesējās arī par Daugavpils attiecībām ar austrumu kaimiņiem. Domes priekšsēdētāja pastāstīja par sadraudzības pilsētām Krievijā un Baltkrievijā, par kopīgiem projektiem. Ričards Mūns atzina, ka šāda politika ir apsveicama.

Jautāts par to, kā vērtē pilsētas ambiciozos projektus, vēstnieks atbildēja, ka projekti ir lieli, interesanti un pilnīgi reāli, galvenais esot vēlēšanās darboties un ieinteresētība, entuziasms. Vēstnieku pārsteidza Daugavpils mēra mērķtiecība, un ja ir zinošs un stiprs vadītājs būs arī rezultāts darbam. Rita Strode izteica pateicību vēstniecībai par daudziem projektiem, kuri jau ir realizēti Daugavpili un izteica pārliecību, ka šī sadarbība attīstīsies.

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka, 5404374
Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha